RYS BIOGRAFICZNY

    Aleksander Kamedulski - 23-letni adept śpiewu operowego, baryton.
Rodowity nieszawianin. Student Konserwatorium Scuola Civica Claudio Abbado w Mediolanie w klasie Maestro Roberto Coviello. Studia I stopnia ukończył w klasie solisty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie prof. Wiesława Bednarka w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.
 
    Mimo młodego wieku wystąpił w wielu prestiżowych miejscach w Polsce i Europie. Śpiewał w Niemczech, Francji, Anglii,Hiszpanii, na Cyprze, w Liechtensteinie etc. Jest laureatem konkursu wokalnego w Vaduz organizowanego przez międzynarodową fundację sic itur ad astra z Księstwa Liechtenstein. W następstwie, jako jeden z ośmiu śpiewaków z całego świata, został stypendystą tej fundacji, notabene, najmłodszym i jedynym z Polski. W związku z tym otrzymał również możliwość występu w Guido Feger Saal w Triesen i Herkulessaal w Monachium. Z pozytywnym skutkiem został również przesłuchany w paryskiej wytwórni płytowej Diamant Records na zaproszenie zarządu tej wytwórni. Jest także stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko –Pomorskiego. A. Kamedulski śpiewał ponadto m.in. w Pałacu Monaco w Paryżu, w sali koncertowej Towarzystwa Historyczno – Literackiego w Paryżu, Złotej Sali Zamku Królewskiego w Warszawie, w Insitution Saint Stanislas w Osny (Francja), w sali koncertowej Zamku w Ahaus (Niemcy), w Mazurkas Conference Centre (Oż. Mazowiecki), w Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, w Kasteliotissa Hall w Nikozji (Cypr), w Pałacu Biskupim we Włocławku, w Pałacach w Lubostroniu i Ostromecku. Współpracuje również z
Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Na przestrzeni kilku lat Aleksander Kamedulski występował dla wielu znamienitych osobistości: Prezydenta RP, członków rządu, najwyższych dostojników kościoła, świata kultury i polityki. Śpiewał w koncertach z udziałem znanych artystów takich jak Bernard Ładysz, Paulos Raptis, Laura Łącz, Jan Pietrzak, Halina Kunicka, Rena Rolska, czy Andrzej Rosiewicz. Miał zaszczyt współpracować z wybitnymi pianistami, m.in. Andrzejem Płonczyńskim, Jeanem Lemairem. Jest pierwszym na świecie wykonawcą „Tryptyku Amerykańskiego” autorstwa prof. Szymona Kawalli. Prawykonanie miało miejsce 10 czerwca 2016 r. w Paryżu. Był także gościem programu „Dzień Dobry TVN”, wielokrotnie pisano o nim w prasie polskiej i międzynarodowej.
 
Brał również udział w nieszawskich wydarzeniach kulturalnych - "Spotkaniach z Chopinem" (gdzie występował w roli Fryderyka Chopina) oraz w "Koncertach na Wodzie" (jako śpiewak i konferansjer).

Aleksander Kamedulski występując w Polsce i poza jej granicami zawsze stara się promować swoje rodzinne miasto i jego piękną historię.